Polytechnické zaměření

Čerpá-li Vaše vzdělávací instituce ze Šablon II nebo III, můžete se obrátit právě na nás

U nás i u vás

Programy a projektové dny realizujeme v našem moderním vzdělávacím centru Smart Bricks® v Brně-Slatina nebo přímo v prostorách Vaší školy či školky

Kvalifikovaní lektoři

Naši zkušení lektoři jsou výborní pedagogové a provedou děti zábavně-vzdělávacími tématy dle Vaší volby

Akademie mladých vědců, z. s.

Nezisková organizace nabízející školám a školkám v Brně a jeho blízkém okolí vzdělávací programy a projektové dny pro děti i pedagogy
Více o Akademii

Pro základní školy: Výukové programy

Metodika

Pokud přemýšlíte nad tím, jak studentům ve věku 6 až 14 let zpříjemnit den ve škole a zároveň je něčemu novému naučit, můžeme pro Vás vytvořit výukový program především na podporu matematiky, vědy a informatiky.


Pyšníme se licencovanými postupy a pomůckami od LEGO® Education včetně progracovaných metodik.


Odborník z naší akademie k Vám do školy přijede kompletně vybavený sadami od LEGO® Education pro celou Vaši třídu a formou zážitkového vzdělávání provede děti tématy jako jsou:


1. stupneň: síla, rychlost, životní cyklus zvířat či recyklace
2. stupeň: programování, robotika nebo objevování fyzikálních zákonů v praxi.


Pokud se rozhodnete absolvovat výukový program přímo v u nás – ve vzdělávacím centru Smart Bricks®, obdržíte od nás také čas v herně plné LEGO® kostek jako bonus.


Co od výukových programů očekávat?

Programy jsou metodicky precizně propracované a systematicky vedou k pochopení konceptů, vzdělávací obsah osnov je spojen s praktickými a dynamickými aktivitami, děti vedou profesionální a proškolení pedagogové, pracujeme s nejlepšími technicky a finančně nákladnými pomůckami, učební situace jsou postaveny na dětem blízkých problémech z jejich světa, díky práci s kostkami LEGO® a technikou všestranně rozvíjíme dítě v oblastech komunikace, socializace, logického i kritického myšlení a řešení problémů.Ceník programů pro ZŠ
Pro základní školy: Projektové dny

Čerpá Vaše škola ze Šablon II nebo III a cílíte na rozvoj polytechnického vzdělávání?

Naši koordinátoři pro Vaše pedagogy připraví skvělý koncept projektového dne na 1. nebo 2. stupni a zkušení lektoři následně zaštítí celou výuku. Získáte od nás veškerou přípravu, podporu i materiály; úspěšně provedeme vyučující celým procesem od plánování, přes realizaci až po závěrečnou reflexi. Pomůžeme Vám také s poskytnutím nutné dokumentace pro šablony.


Metodika

Používáme aktivizační metody jako je hra, kooperativní učení a samostatné uvažování. Samozřejmostí je rozvoj kritického myšlení a kreativity s důrazem na praktickou využitelnost poznatků. Učitelé si z projektového dne mimo jiné odnesou skvělé metody pro přípravu a realizaci projektového vzdělávání v oboru polytechnického vzdělávání. Děti si zážitkovou formou osvojí dovednosti z oborů jako je robotika, programování, fyzika, matematika, environmentalistika a další. Vzdělávací obsah si vyzkouší hravou formou na oblíbených stavebnicích LEGO®.


Jak takový projektový den ve škole vypadá?

Aktivita je určitě pro min. jednoho pedagoga a jednoho odborníka z Akademie mladých vědců, kteří společně naplánují a zrealizují projektový den ve škole nebo v blízkém okolí (např. v našem vzdělávacím centru centrum Smart Bricks®).


Projektový den v jedné třídě představuje 180 minut (4 x 45 min) přímé práce lektorů s dětmi. Rádi Vám připravíme projektový den podle polytechnických témat, která jsou daná vzdělávacími sety LEGO® Education® nebo téma flexibilně přizpůsobíme tomu, jakou látku právě probíráte ve škole.


Na základě komunikace mezi vyučujícím a centrem navrhneme program včetně klíčových kompetencí a nasdílíme s Vámi vzorovou přípravu i podklady pro společnou reflexi. Odborník s učitelem si následně stanoví detaily jejich interakce a nakonec již naši odborníci přijíždějí k Vám realizovat program dle domluvy.
Ceník projektových dníNeustále naše programy vylepšujeme, což vede ke spokojenosti učitelů i dětí navštívených škol. Pokud Vás zajímá, co o nás říkají školy, podívejte se na zpětné vazby.Zpětné vazby

Napište nám

Máte dotazy? Chcete využít naše služby pro mateřskou nebo základní školu?