Polytechnické zaměření

Čerpá-li Vaše vzdělávací instituce ze Šablon II nebo III, můžete se obrátit právě na nás

U nás i u vás

Programy a projektové dny realizujeme v našem moderním vzdělávacím centru Smart Bricks® v Brně-Slatina nebo přímo v prostorách Vaší školy či školky

Kvalifikovaní lektoři

Naši zkušení lektoři jsou výborní pedagogové a provedou děti zábavně-vzdělávacími tématy dle Vaší volby

Akademie mladých vědců, z. s.

Nezisková organizace nabízející školám a školkám v Brně a jeho blízkém okolí vzdělávací programy a projektové dny pro děti i pedagogy
Více o Akademii

Pro mateřské školy: Výukové programy

Toužíte po obohacení školkového dne o prvky stavění, hry, logického a technického myšlení, kreativity či intuitivního programování?


Naši lektoři přicházejí do školek s reálnými problémy z dětského světa a děti jim nadšeně podávají pomocnou ruku.


Jsou vtaženy do příběhů, diskuzí, hraní rolí a přitom v nich každým okamžikem roste porozumění z oborů polytechnických věd!


Za pomocí jedinečných vzdělávacích setů od LEGO® Education stavíme zábavní park a učíme se chápat, jak fungují stroje, zdokonalujeme prostorovou orientaci, když sestavujeme jednoduché modely např. kladky či kola nebo společně “oživíme” vlak umísťováním programovacích kostek na koleje.


Flexibilně připravíme také další programy dle Vašich požadavků a v souladu s Vaším vzdělávacím plánem.

Ceník programů pro MŠ

Pro mateřské školy: Projektové dny

Podobně jako ve školách, také ve Vaší školce zrealizujeme projektový dny podle kritérií Šablon II a III.


Vedeme děti přes praktickou zkušenost ke skutečnému pochopení konceptů z oblasti polytechnické výchovy (pokrýváme obor přírodovědného, technického a environmentálního vzdělávání).


Nabízíme Vám odborníka z praxe polytechnické výchovy, kterým je školený pedagog, přivezeme veškeré pomůcky v podobě vzdělávacích sad od LEGO® Education pro všechny děti a nasdílíme předem kostru celého projektového dne včetně přípravy 4 x 45 min učebního času.


Učební situace projektového dne jsou postaveny na dětem blízkých problémech jako je stavba zdravého města, zábavního parku nebo cestování speciálním vláčkem za dobrodružstvím. Seznam projektových dní je k dispozici zde.


Odborník z prace je partnerem učitele v MŠ, vede podle domluvy program, pomůže s následnou reflexí i dokumentací pro šablony. Vymyslíme Vám i projektový den na míru tak, aby co nejvíce zapadal do konceptu Vašeho tematického plánu.

Ceník projektových dní pro MŠNeustále naše programy vylepšujeme, což vede ke spokojenosti učitelů i dětí navštívených škol. Pokud Vás zajímá, co o nás říkají školy, podívejte se na zpětné vazby.Zpětné vazby


Napište nám

Máte dotazy? Chcete využít naše služby pro mateřskou nebo základní školu?